localiser un telephone galaxy note 8 check this out comment pirater iphone X a distance comment tracer mettre sous ecoute telephone portable application video surveillance a distance comment espionner les sms gratuit click at this page localiser mon telephone samsung perdu localisation dans espionner portable comment espionner le tel de son mari comment tracer un ordinateur portable volé logiciel espion gratuit invisible keylogger espionner un portable en ligne sans logiciel source read more camera de surveillance haute technologie here logiciel espion click here espionnage iphone 7 sans jailbreak logiciel espion telephone iphone gratuit more info espionner whatsapp application
Версия для печати

E-ТТН «в законі»

Понедельник, 15 Июль 2019 Автор  In Новини

E-ТТН «в законі»

Законодавче підґрунтя щодо е-ТТН

Набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (опубліковано в Офіційному віснику України 12.07.2019 р., №52), яким врегульовано:

1. Визначення товарно-транспортної накладної

ТТН – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом України.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених ТТН у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.

2. Форму ТТН, яка викладена у новій редакції (додаток 7 до Правил перевезення).

3. Правила оформлення е-ТТН

Оформлення ТТН в електронній формі здійснюється за допомогою електронного підпису (КЕП) відповідальних осіб вантажовідправника, водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажоодержувача.

У разі оформлення е-ТТН супровідні документи також формуються та додаються в електронній формі.

Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг»«Про електронні довірчі послуги».

Що дає бізнесу використання е-ТТН?

Тепер Бізнес може долучити до інших документів, з якими вже організовано електронний обмін – і ТТН. Тобто з моменту набрання чинності наказу е-ТТН має право бути електронною і є юридично значущим документом.

Робота з е-ТТН: миттєве, надійне та законне погодження документів на вантажоперевезення, яке підвищує ефективність працівників, унеможливлює втрату документів, забезпечує прозорість бізнес-процесів та збереже кошти компанії. А головне – погодження та обмін документами – миттєво, #Безпаперу.

Коли потрібна ТТН?

Враховуючи те, що ТТН є первинним документом для складського, оперативного і бухгалтерського обліку – вона потрібна для підтвердження:

  • факту надання послуг на перевезення товарів;
  • здійснення відвантаження та отримання товарів.

ТТН є обов’язковою для осіб, які здійснюють перевезення вантажу на підставі договорів на перевезення. При цьому не важливо яким автотранспортом здійснюється перевезення (легковим чи вантажним).

ТТН є необов’язковою у разі перевезення власних вантажів власним транспортом для забезпечення господарської діяльності.

Як це працює?

1. Відправник складає е-ТТН.

2. Відправник підписує е-ТТН КЕП та направляє перевізнику.

3 Представник Перевізника (водій та/або експедитор) підписує е-ТТН КЕП. Один екземпляр ТТН роздруковується (для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху) та підписується Відправником та представником Перевізника (водій та/або експедитор). Також, за необхідністю підписана е-ТТН направляється Вантажоотримувачу.

Вантажовідправник на підставі підписаного Перевізником екземпляру е-ТТН здійснює списання ТМЦ зі складу в бухгалтерському обліку.

4. У разі перевантаження вантажу в процесі перевезення на інший автомобіль складається акт довільної форми в паперовій або електронній формі (в залежності від форми створення ТТН).

Акт складається у двох примірниках, які підписують представники (водії) обох Перевізників (по одному для кожного), проставляючи особисті підписи або КЕП.

5. Вантажоотримувач накладає кваліфікований електронний підпис на е-ТТН, що надійшла від представника Перевізника (водія та/або експедитора) та відправляє підписану е-ТТН представнику Перевізника та (за необхідністю) Вантажовідправнику.

Вантажоотримувач використовує е-ТТН для оприбуткування вантажу.

6. Остаточний розрахунок за перевезення вантажів проводиться Вантажовідправником на підставі рахунку Перевізника, який надається разом з доданням е-ТТН.

Механізм обміну е-ТТН (Рис.1).

ttn

Рис. 1 

Розробники вже готують для Вас матеріал з інструкцією, як працювати з е-ТТН в M.E.Doc. Тож слідкуйте за нашими новинами в Блозі бухгалтера та в розділі Інформер. Тут завжди отримаєте лише корисні та актуальні новини.

Якщо у вас виникли запитання або ви бажаєте дізнатись більше про е-ТТН та роботу з ними в програмі M.E.Doc телефонуйте до нас: (044) 206 72 10 або (044) 206 72 15.

Прочитано 768 раз